Swarovski original
CZ / SK / PL
 
        Oryginalna biżuteria Swarovski 
        Dla kobiet, któré chcą więcej ... !
 

 


Strona główna / Historia biżuterii SWAROVSKI

Skąd wzięła się oryginalna biżuteria Swarovski?

Daniel Swarovski urodził się w Czechach, w miejscowości Jiřetín pod Bukovou, w rodzinie szlifierzy.

Chętnie eksperymentował z obróbką szklanych kamieni. Ze względu na niedostateczne zasoby energii elektrycznej przeniósł swoją działalność do Tyrolu, gdzie osiadł nad brzegiem rzeki Inn w miejscowości Wattens.  Początkowo specjalizował się w przemysłowym zastosowaniu szlifowanych kryształów, ale szybko zrozumiał, że właśnie moda to branża, w której może osiągnąć sukces.

W 1913 roku firma Swarovski zaczęła produkować własne kryształy, których skład chemiczny umożliwił doskonałą obróbkę szlifierską i grawerowanie. Swój wyjątkowy blask zawdzięczają temu, że zostały wykonane w 32% z tlenku ołowiu, a następnie w specjalistyczny sposób wyszlifowane. Ponadto, od 1956 roku blask kryształów jest dodatkowo podkreślony przez obróbkę powierzchniową AURORA BOREALIS, opracowaną we współpracy z Christianem Diorem.
jennysw
Obecnie firma Swarovski cieszy się tak dużą renomą, że jej biżuteria pojawia się w filmach i na pierwszych stronach znanych czasopism, określających wyznaczniki modnego stylu życia, np. Harpers Bazaar, Elle, Vogue itp.

Kryształy Swarovski są niepowtaralne i cieszą się powodzeniem wśród projektantów znanych marek ze świata mody, ale też takich osobistości jak królowa Elżbieta II., gwiazda pop Britney Spears, supermodelkaKarolína Kurková czy aktorka i piosenkarka Jenifer Lopez.
Swarovski original

Biżuteria Vicus - sklep internetowy z oryginalną biżuterią Swarovski

W naszym sklepie internetowym Biżuteria Vicus oferujemy możliwość wygodnego zakupu oryginalnej biżuterii Swarovski, wykonanej i ręcznie zdobionej w warsztatach tej słynnej firmy. Ich wysoka jakość wiąże się z wyjątkowością i prestiżem - każdy element biżuterii jest niepowtarzalny i oryginalny, prawdziwe klejnoty trudno przeoczyć ze względu na ich blask i doskonałą obróbkę. Zawsze dążymy do zapewnienia wysokiej jakości usług dla naszych klientów. Zresztą, możesz samodzielnie się o tym przekonać - czekamy na Twoją wizytę.
By visiting this website you accept using of cookies which are important for its correct functioning.